Relaks poprzez sztukę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umiejętność relaksowania się jest równie ważna co kompetencje zawodowe. To, w jaki sposób spędzamy swój wolny czas, przekłada się bowiem w pewien sposób na jakość naszej pracy. Wypoczęty umysł jest wszak dużo bardziej efektywny niż ten zmęczony. Wszelkie urządzenia elektroniczne, jak komputery czy tablety, są powszechnymi źródłami rozrywki. Wielu z nas mogą one jednak tylko dodatkowo stresować, zamiast odprężać. Dużo lepszym pomysłem jest więc relaks poprzez sztukę. To dobre rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Pobudzanie kreatywności

Doskonałą propozycją na oderwanie myśli od bieżących problemów u dorosłych lub na rozładowanie nadmiaru energii u dzieci są kolorowanki. Takie książeczki z obrazkami, na których obecne są jedynie kontury, zna chyba każdy z nas. Nie wszyscy jednak wiemy, że ostatnio przeżywają one prawdziwy rozkwit. Niegdyś polecane jedynie dzieciom, dziś znajdują poklask u wszystkich grup wiekowych. Wydawnictwa oferują nam do pomalowania najróżniejsze obrazki, od tych podstawowych po niezwykle skomplikowane. Wybór jest niemal nieskończony. Na naszych półkach może więc zagościć kolorowanka Boże Narodzenie, motywy wiosenne, czy dzikie zwierzęta.

Po nitce do kłębka

Innym rodzajem kolorowanek są te, w których zamiast konturów występują kropki. Naszym zadaniem jest połączenie ich w odpowiedniej kolejności. Ta sztuka to inaczej malowanie po numerach baletnica, wieża Eiffela czy zachód słońca nad morzem to tylko niektóre popularne motywy. Takie zabawy to doskonały sposób na odprężenie oraz źródło satysfakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*