W czym pomoże osoba zajmująca się prawem cywilnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adwokat albo radca prawny — kiedy są nam potrzebni?

Prawo cywilne jest niezwykle skomplikowane i dotyczy bardzo szerokich kwestii naszego codziennego życia. Przeciętny człowiek, który nie odebrał fachowego wykształcenia z zakresu prawa, może mieć poważny problem ze zrozumieniem i interpretacją wielu przepisów i pism, które opierają się na zapisach kodeksu cywilnego.

Osobami, które mogą reprezentować nasze interesy w sądzie i tworzyć oficjalne pisma są przede wszystkim adwokaci oraz radcy prawni — przy czym ci drudzy są ograniczeni wyłącznie do prawa cywilnego, a więc są w nim bardziej wyspecjalizowani. W jakich konkretnych przypadkach powinniśmy zwrócić się do nich o pomoc?

Rozprawy cywilne

Pozew cywilny może wnieść każdy i praktycznie z każdego powodu. Oczywiście, jeżeli będą to absurdalne i bezpodstawne zarzuty, to zostaną oddalone, a powód w stosowny sposób ukarany. Faktem jest jednak, że pozew cywilny można wytoczyć bardzo łatwo, a jest to niekiedy rzecz wskazana — zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy w stanie udowodnić nasze racje.

Wówczas bardzo pomocny okaże się adwokat albo radca prawny, który zbierze cały materiał w klarowną całość i wystosuje fachowe i zrozumiałe dla sądu pismo.

Dodatkowo w trakcie rozprawy będzie dbał o nasze interesy, a więc nikt nie zaskoczy nas żadnym pytaniem, które mogłoby zniweczyć powodzenie pozwu. Warto podkreślić, że rozprawy cywilne to także rozprawy rozwodowe — a tam pomoc prawna jest już naprawdę wskazana.

Sporządzanie pism, doradztwo

Inną, zgoła podobną, kwestią, w której pomogą nam specjaliści prawa cywilnego, to tworzenie wszelkiego rodzaju pism i interpretacja tych otrzymanych. Ponadto możemy liczyć na fachowe porady prawne, które odpowiednio nas pokierują i wskażą wszystkie, możliwe do zrealizowania, warianty i możliwości.

Znalezienie odpowiednio adwokata nie jest trudne. Chociażby prawnik w Poznaniu jest łatwy do namierzenia, bo w mieście funkcjonuje duża liczba kancelarii i indywidualnych praktyk najróżniejszych specjalistów, a więc wystarczy rozejrzeć się w internecie albo ogłoszeniach w prasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*