Wsparcie na realizację projektów środowiskowych – skąd je pozyskać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologia i dbałość o środowisko to obecnie niezwykle ważne zagadnienia, które nie pozostają obce również firmom, zarówno tym małym, jak i dużym. Część z nich chcąc zatroszczyć się o stan środowiska naturalnego realizuje różnego rodzaju projekty środowiskowe, których celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu gospodarki na naturę. Takie działania wymagają jednak sporych nakładów finansowych, przez co bilans firmy może być zagrożony. Dlatego też każde takie przedsiębiorstwo może korzystać z zewnętrznego wsparcia.

Jak firmy dbające o środowisko mogą uzyskać pomoc?

Pomocną dłoń w kwestii finansowania projektów środowiskowych wyciągają instytucje związane z ochroną przyrody, którym zależy na dobrych i skutecznych działaniach na jej rzecz. Są to m.in. instytucje unijne, których środki trafiają również do Polski. Warunkiem decydującym o tym, czy wsparcie zostanie przyznane, jest z reguły uzyskanie odpowiedniego efektu ekologicznego. Oznacza to osiągnięcie odpowiednio dużej różnicy między emisją zanieczyszczeń przed oraz po zrealizowaniu danego projektu.

Jeśli chodzi o efektywność energetyczną, wówczas o wartości tego efektu decyduje oszacowanie oszczędności energii, a także zmniejszenie emisji CO2. W przypadku gdy firmie uda się uzyskać pozytywne wyniki, może ona wnioskować o wsparcie. Wówczas najważniejsze jest opracowanie i skompletowanie wymaganej dokumentacji i złożenie stosownych wniosków. Przez cały proces firma może korzystać ze wsparcia podmiotów takich jak http://go-big.com.pl/, które dbają o to, aby wszelkie formalności zostały spełnione zgodnie z wymogami, a starania mogły zakończyć się oczekiwanym rezultatem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*