Wybrać domofon czy wideodomofon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Troska o bezpieczeństwo bliskich i posiadane mienie zmusza wiele osób do stosowania różnorodnych zabezpieczeń w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Jednymi z najbardziej powszechnych są specjalne urządzenia domofonowe, stanowiące główny system kontroli dostępu. Na rynku np. na http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-katowice.html znajdziemy zarówno instalacje domofonowe, jak i wideodomofonowe, wzbogacone o różne przydatne funkcje. Na które z tych rozwiązań warto się zdecydować?

Kluczowe parametry decydujące o wyborze urządzenia

Instalacje domofonowe znajdują się obecnie wielu domach, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzkimi. Służą one przede wszystkim do rozpoznawania osób stojących pod drzwiami, przy czym owa identyfikacja może się odbywać poprzez rozmowę lub dzięki obrazowi.

Zwykłe domofony oparte na fonii powinny być montowane tam, gdzie widok z okna umożliwia zobaczenie danej osoby. Z kolei wideodomofony będą lepszym rozwiązaniem w budynkach z zadaszonym wejściem, gdzie nie jest możliwa identyfikacja wizualna gościa.

Kolejnym parametrem, na który warto zwracać uwagę, jest zabudowa całej okolicy. Domy stojące w miastach dają poczucie znacznie większego bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli droga do nich jest odpowiednio oświetlona. W takich obiektach wystarcza zazwyczaj domofon, bo dzwoniącą osobę można zobaczyć przez okno, często bez konieczności przerywania z nią rozmowy.

Wskazania do instalacji systemu wideodomofonowego są wtedy, gdy posiadamy okazały dom (widać, że jesteśmy zamożni), mieszkamy na wsi lub przy niezbyt ruchliwej ulicy. Warto wybierać zwłaszcza urządzenia wyposażone w funkcję zapamiętywania twarzy osób dzwoniących. Posiada je w swojej ofercie m.in. hurtownia elektryczna w Warszawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*