Żaluzje czy rolety – co lepiej sprawdzi się w słonecznym pomieszczeniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W domowych aranżacjach można zastosować rozmaite rozwiązania – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i efektu wizualnego. Producenci oferują oryginalne meble oraz wyposażenie dodatkowe. Warto mieć również na uwadze gustowne dodatki i dekoracje, które nadają wnętrzom niebanalnego charakteru. W ciekawy sposób można urządzić każde pomieszczenie – zarówno pokój, jak i łazienkę czy kuchnię.

Nowoczesny wystrój okna

W każdym pomieszczeniu dobrze jest zadbać o modny wystrój okna. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju osłony okienne, które wyróżniają się gustownym wyglądem, a na dodatek zapewniają wysoki komfort w codziennym użytkowaniu. Przed pewnym wyzwaniem stają właściciele słonecznych pomieszczeń, które w letnim sezonie błyskawicznie nagrzewają się pod wpływem intensywnych promieni słońca. W takim przypadku warto zastosować rolety lub żaluzje, które będą ograniczały nadmiar światła słonecznego, a przy tym zapewnią efektowny design w aranżacji. 

Poziome żaluzje PCV świetnie nadają się do wielu pomieszczeń – pokoju dziennego, sypialni, a także do kuchni. Jeżeli latem wpada do wnętrz dużo światła, to warto wybrać model typowo zaciemniający, który nie przepuszcza światła dzięki gęsto rozmieszczonym lamelom. Z kolei w kategorii rolet do regulowania poziomu światła doskonale nadają się osłony dzień i noc, które wykonane są w oparciu o naprzemienne pasy materiału transparentnego oraz zaciemniającego. W słonecznych aranżacjach bardzo dobrze sprawdzają się też rolety plisowane i rzymskie. Wybór odpowiedniego wariantu zależy głównie od upodobań użytkowników, pod względem stylistyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*