Automatyczne nasiona marihuany – czym się wyróżniają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczne nasiona marihuany są stosunkowo nowym osiągnięciem w świecie uprawy konopi. Powstają one poprzez skrzyżowanie nasion automatycznych z normalnymi, tworząc silniejszą odmianę, która może być uprawiana automatycznie.

Czym się różnią od zwykłych nasion?

Automatyczne nasiona marihuany, odmiany takich jak Skunk, są już od jakiegoś czasu, ale wiele osób nadal nie wie, co odróżnia je od zwykłych nasion. Co sprawia, że nasiona są automatyczne? Automatyczne nasiona marihuany są definiowane przez ich zdolność do wyrastania w rośliny, które mogą produkować pąki bez ręcznego zbierania i suszenia. Rośliny wyhodowane ze zwykłych nasion marihuany muszą być ręcznie zbierane, aby uzyskać wysokiej jakości buds. Nasiona automatyczne nie wymagają takiej interwencji – można pozwolić im wyrosnąć samodzielnie, bez konieczności ingerencji człowieka.

Jak powstały?

Automatyczne nasiona marihuany zostały stworzone poprzez selektywną hodowlę przez tysiące lat przez różne kultury na całym świecie. Najwcześniejszy zapis pochodzi z Chin, gdzie wiele roślin było wykorzystywanych do produkcji żywności, włókien i leków – w tym włókna konopne, które były używane do produkcji lin, ubrań i papieru!

Czy marihuana jest legalna w Polsce?

Nie, marihuana jest nielegalna w Polsce, chociaż jest zdekryminalizowana. W 2016 roku rząd sprawił, że posiadanie niewielkich ilości marihuany jest karane grzywną, a nie więzieniem. Jednak nadal pozostaje nielegalne uprawianie lub sprzedaż jakiejkolwiek ilości marihuany w Polsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*