Bóle kręgosłupa – jak sobie z nimi radzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na bóle kręgosłupa cierpi wiele osób, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Dokuczliwe, przejmujące kłucie stale towarzyszące przy chodzeniu albo nieprzyjemne skurcze przy pochylaniu się niesamowicie przeszkadzają, czasem wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Na szczęście, podobne trudności to żaden powód do wstydu. Dowiedz się, jak radzić sobie z bólami kręgosłupa na co dzień.

Bóle kręgosłupa – domowe sposoby

Dolegliwości związane z kręgosłupem można skutecznie eliminować stosując sprawdzone, domowe sposoby. Dzielimy je na doraźne, pomagające w chwilach największego bólu oraz prewencyjne, inaczej profilaktyczne. Po pierwsze, w sytuacjach przeciążenia kręgosłupa po całym dniu pracy, najszybszą pomocą są gorące okłady. Ciepłe kąpiele z olejkami zapachowymi, które dodatkowo ukoją zszargane nerwy po trudnych przeżyciach również wspomagają leczenie. Dodatkowo, można zafundować sobie hydromasaż w zaciszu własnego domu – wystarczy polewać plecy wodą z prysznica. Woda odciąga ból, dlatego wszystkie metody z nią związane przynoszą natychmiastową ulgę. W skrajnych wypadkach można też korzystać z rozgrzewających maści.

Z kolei metodą na długotrwałe wzmocnienie kręgosłupa jest aktywność fizyczna. Nie chodzi o to, by się przeforsowywać. Umiarkowane, regularne ćwiczenia rozciągające wpływają pozytywnie na mięśnie i zmniejszają ryzyko występowania silnego bólu. Należy jednak unikać stosowania środków przeciwbólowych – mogą powodować uzależnienie i tzw. lekozależność.

Jeżeli powyższe sposoby nie przynoszą rezultatów, należy udać się do specjalisty. W celu uzyskania informacji na temat profesjonalnych metod leczenia chorób i zwyrodnień kręgosłupa przez wykwalifikowanych fachowców, warto odwiedzić stronę internetową https://maciejlaskowski.pl/oferta/leczenie-bolow-kregoslupa-gdansk/, gdzie znaleźć można wiele pożytecznych informacji przed odwiedzinami u lekarza.

Podsumowując, z wieloma pomniejszymi bólami kręgosłupa możemy sobie radzić na własną rękę, wystarczy jedynie dostosować rodzaj oddziaływań, które najlepiej pomagają na określoną partię mięśni. Jednakże, jeśli dolegliwości nasilają się, a dotychczasowe doraźne środki pomocy przestają działać, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*