Co jest potrzebne do ręcznego wykonania zaproszeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ręczne zaproszenia to jeden z nietuzinkowych sposobów na urozmaicenie ślubu, urodzin czy innych okazji. Zawsze warto je wykonać, nadaje ono odpowiedni ton sprawie, widać, że nam zależy i okazujemy szacunek adresatowi. Samodzielnie zrobione kartki zaproszeniowe możemy przygotować na wiele sposobów. Zazwyczaj jest to niewielki format twardego brulionu zgięty w pół.

Dobrze sprawdza się dziurkacz brzegowy (można go dostać na https://mydecor.pl/pl/c/Dziurkacze-brzegowe/298), który pozwoli nadać symetrii w zaproszeniu, oznaczyć miejsce złamania, a także pozwolić na umieszczenie w dziurkach jakiejś ozdoby, np. sznurka, bibuły.

4 najczęstsze triki, które pozwolą urozmaicić wasze zaproszenia

Kolorowy papier
Może złoty? Srebrny? A także we wzorki! Motywów mamy naprawdę sporo!

Pismo ręczne
Znasz podstawy kaligrafii? Może po prostu ładnie piszesz? Czasem własnoręczny napis stanowi cały urok kartki.

Farby.
Spróbuj coś namalować! Możesz namalować za każdym razem coś innego, zależnie od danej osoby. Warto mieć brokat w kleju. W wielu kolorach można nabyć go m.in. w sklepie My Decor.

Ozdoby
Niekiedy wyjątkowe ozdoby nadają klimat kartkom, szczególnie świątecznym. Znajdź bibułę, materiały do szycia, sznurki, nitki, cekiny, guziki. Możesz także użyć różnych sypkich produktów jak np. kasze czy ryż! Użyj odpowiedniego kleju np. wikol (do drewna), by dobrze przykleić elementy.

W zależności na jaką okazję robimy zaproszenie musimy zgromadzić odpowiednie materiały. Na ślub bądź inne poważniejsze uroczystości, warto skusić się na własnoręczne pismo, co nada wyrazy szacunku.

Zaproszenia urodzinowe lub imprezowe mogą nieść nutkę humoru, zatem możemy użyć różnych produktów, tak by zaproszenie wywołało uśmiech na twarzy adresata, a on sam być może zostawi je sobie na pamiątkę, doceniając wasz trud.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*