Jak nauczyć się poprawnie parkować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka parkowania jest bardzo ważna, ponieważ przy każdym zakończeniu podróży autem musimy je gdzieś zostawić. Dziś na parkingach miejsca jest bardzo mało, ponieważ prawie każdy z nas ma samochód, lub nawet kilka pojazdów. Wobec powyższego umiejętność wjechania w każdą najmniejszą przestrzeń, bez uszkodzenia swojego auta lub innych, jest na wagę złota. Tego też musimy nauczyć się na kursie na prawo jazdy.

Parkowanie prostopadłe i skośne

Te techniki stosujemy głównie na parkingach osiedlowych. Polegają na ustawieniu aut obok siebie, prostopadle (lub skośnie) do ruchu na drodze. Jeśli parkujemy przodem, sytuacja jest prosta, musimy wjechać między dwa auta i nie zarysować lakieru. Trzeba też stanąć tak, by dało się bez problemu otworzyć drzwi z obu stron. Gorzej jest przy parkowaniu tyłem, ponieważ musimy być o wiele bardziej uważni, korzystać z lusterek i obserwować przed tylną szybę jednocześnie.

Parkowania skośnego tyłem nie praktykuje się. By znaleźć dobry ośrodek szkolenia kierowców, który na pewno nauczy nas poprawnie jeździć i parkować, wpiszmy do wyszukiwarki „OSK Poznań” i kierujmy się opiniami innych internautów.

Parkowanie równoległe tyłem

Najtrudniejsze jest parkowanie wzdłuż ruchu ulicznego, przy krawężniku. Tutaj bardzo łatwo uderzyć w inne auto, gdy będziemy cofać lub podjeżdżać do przodu. Jeśli nie czujemy się wystarczająco pewnie, lepiej wysiąść kilka razy z auta i ocenić odległość od innych pojazdów. Jeśli mimo posiadania prawa jazdy nie czujemy się pewnie, szukajmy pod hasłem „jazdy doszkalające Poznań” i wybierzmy się do jednej ze szkół, by szlifować swoje umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*