Kilka prostych kroków w wystawianiu długu na sprzedaż i zarządzaniu windykacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrazując pojęcie długu najlepiej sięgnąć do polskiego kodeksu cywilnego. Możemy w nim znaleźć przepis, który łatwo nam zobrazuje, czym on jest. Otóż długiem będziemy nazywać obowiązek dłużnika do określonego zachowania się albo zaniechania. Z punktu wierzyciela będzie to możliwość żądania działania albo zaniechania przez dłużnika. Taka sytuacja jest oczywiście nieprzyjemna dla obu stron z wiadomych przyczyn. Istnieje jednak rozwiązanie.

Jak upłynnić swój dług i odzyskać płynność finansową?

Rozwiązaniem tego problemu mogą być giełdy długów. Czym jest i do czego służy? Giełda długów jest w istocie rejestrem wierzytelności zawierającym informacje o rodzaju i wielkości długów. Na podstawie rejestru specjalne firmy pozwalają odsprzedać im ten dług. Sama sprzedaż opiera się na prawnej konstrukcji cesji wierzytelności według kodeksu cywilnego. Wówczas w dwustronnym stosunku zobowiązaniowym nie zmienia się dłużnik, lecz wierzyciel, i to on może dochodzić swojej należności.

Metody ściągania długów od dłużnika

Proces, w którym wierzyciel wykorzystuje komornika do uregulowania należności nazywa się często procesem windykacji. Do sterowania tym procesem służy wiele narzędzi.

Wszystko zależy od naszych preferencji, a jedną z możliwości jest https://system3000.pl. Zarządzanie windykacją ma na celu przede wszystkim skróceniu czasu jej trwania oraz zaspokojeniu wierzyciela w całości albo w takim stopniu, w jakim jest to najbardziej możliwe. Natomiast odpowiednie zarządzanie tym procesem pozwoli na:

  • szybszy i regularny spływ należności,
  • zdyscyplinowanie zachowania kontrahentów,
  • usystematyzowanie konkretnych czynności,
  • ograniczenie kosztów windykacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*