Co mężczyzna może ubrać na wesele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele to niezwykle uroczysta okazja, która jest określana przez dress code, jako formalna. Oznacza to, że niezbędny jest na niej elegancki ubiór o wieczorowym charakterze. Dotyczy to zarówno Pana Młodego, jak i wszystkich zgromadzonych gości. Jakie rodzaje strojów będą tu więc odpowiednie?

Garnitur wizytowy czy smoking?

Mężczyzna, który chce prezentować się na weselu odpowiednio do sytuacji, powinien wybrać klasyczny garnitur wizytowy. Smoking, zgodnie z przyjętymi zasadami, można ubierać jedynie po zmroku, a zdecydowana większość imprez weselnych odbywa się już wczesnym popołudniem. W dobrym guście jest również, żeby Pan Młody miał na sobie garnitur jednolity – najbezpieczniejsze kolory, to ciemnoszary, granatowy, a latem – beżowy. Czarny garnitur – podobnie jak smoking – może być ubrany tylko po zapadnięciu zmroku. Goście weselni mogą sobie pozwolić na nieco więcej ekstrawagancji. Modnym i ciekawym wyborem są garnitury w kratę lub nieco odważniejszych barwach, jak np. bordowy.

Jak dobrać obuwie do stroju?

Niezwykle ważnym elementem stroju weselnego jest oczywiście galanteria. Jaki rodzaj obuwia będzie najlepszy? Idealne podczas tak uroczystych sytuacji są derby, które można zamówić na https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby. Ich charakterystyczną cechą jest m.in. otwarta przyszwa oraz niezwykle eleganckie wykończenie. Należy przy tym pamiętać, że wszelkie elementy galanteryjne powinny być tego samego koloru. Jeśli np. do szarego garnituru dobierzesz brązowe buty, w tym samym kolorze powinien być też pasek oraz zegarek. Wówczas całość będzie prezentowała się spójnie i odpowiednio do sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*