Co musisz wiedzieć przed porodem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie się do dziecka, ale oto kilka najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć:

Przygotuj się na sen

Możesz być zaskoczona tym, ile snu stracisz, gdy będziesz miała noworodka. Powinnaś uzyskać dużo odpoczynku podczas ciąży, abyś była w dobrej formie, gdy pojawi się dziecko. Sen jest niezbędny dla funkcjonowania człowieka, a podczas ciąży potrzeba go jeszcze więcej.

Dodaj więcej obowiązków do swojej codziennej rutyny

Będziesz miała mniej czasu na prace domowe po urodzeniu dziecka, więc zrób jak najwięcej teraz. Upierz, wysusz i złóż całe pranie, wyczyść szafki kuchenne i lodówkę, wyszoruj podłogę w łazience i odkurz wszystkie trudno dostępne miejsca w domu.

Załóż konto oszczędnościowe na wydatki związane z dzieckiem

Ważne jest, aby mieć pieniądze na wypadek nagłych lub niespodziewanych wydatków – takich jak mleko lub pieluchy – kiedy pojawi się dziecko, więc otwórz osobne konto bankowe na potrzeby dziecka. Ustaw automatyczne wypłaty z każdej wypłaty (lub co tydzień) na to konto, aby nie zapomnieć o nim, aż będzie za późno! Dobrym pomysłem jest również założenie konta oszczędnościowego na ewentualne wydatki związane z urlopem macierzyńskim. Mogą to być koszty opieki nad dzieckiem podczas urlopu, a także takie rzeczy jak przybory do pielęgnacji dziecka i mleko. Trudno jest przewidzieć, ile dokładnie będziesz potrzebować na tego typu wydatki, więc rozważ otwarcie konta już teraz i oszczędne korzystanie z niego do czasu, gdy pojawi się dziecko. Na stronie https://kenhuru.com/ są przydatne artykuły dla młodych mam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*