Co pomoże poprawić wygląd naszych schodów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Schody są centralnym punktem Twojego domu, który może sprawić lub złamać ogólny wygląd. Jeśli masz schody, które wymagają aktualizacji, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić ich wygląd i funkcję.

Zabejcuj swoje schody

Barwienie jest prostym i niedrogim sposobem na nadanie schodom nowego wyglądu.  Zabarw swoje schody ponownie, jeśli wyglądają na matowe lub wyblakłe. Jeśli schody są wykonane z drewna, można użyć plamy, która pasuje do koloru podłogi lub ścian. Jeśli już je zabarwiłeś, możliwe jest, że wyblakły z czasem i trzeba je odnowić lub nawet całkowicie przerobić. Jeśli masz kamienne schody, rozważ użycie bejcy marmoryzującej, aby nadać im więcej głębi i charakteru.

Wymień poręcze na swoich schodach

Jeśli poręcz na Twoich schodach jest uszkodzona lub przestarzała, wymiana jej nie tylko uczyni ją bezpieczniejszą dla wszystkich w Twoim domu, ale także sprawi, że będzie wyglądać lepiej niż wcześniej. Wiele osób, które instalują nowe schody, instaluje również nowe poręcze w tym samym czasie, ponieważ są one łatwe w instalacji i mogą dodać wiele wartości do każdego projektu instalacji schodów.

Lampki z czujnikiem ruchu

Jeśli masz schody, które są ciemne w nocy lub w ciągu dnia, można zainstalować światła z czujnikiem ruchu, aby zmniejszyć ilość światła, które jest potrzebne podczas chodzenia w górę i w dół schodów. Lampki schodowe z czujnikiem ruchu włączają się tylko wtedy, gdy ktoś idzie przed nimi, co może pomóc zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd, a także sprawić, że dom będzie bezpieczniejszy dzięki zmniejszeniu ryzyka potknięcia a przy okazji wygląda to stylowo i nowocześnie.

Zainstaluj nową wykładzinę na wierzchu istniejącej wykładziny

Wykładzina może łatwo stać się brudna z czasem, zwłaszcza jeśli są dzieci lub zwierzęta domowe biegające po domu, które lubią wnosić błoto i brud do wewnątrz z zewnątrz. Wymiana starej wykładziny na nową może być jednak kosztowna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*