W jaki sposób działają kondensatory?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kondensatory to niezwykle często wykorzystywane elementy elektroniczne, których głównym zadaniem jest gromadzenie energii. W dużym uproszczeniu można porównać je do akumulatorów. W sytuacji, gdy urządzenie, w którym są zamontowane kondensatory działa w trybie normalnym, te elementy gromadzą energię. W momencie, gdy sprzęt nagle zwiększa pobór mocy, energia z kondensatorów jest uwalniana. Niejednokrotnie są nazywane filtrami napięcia, ponieważ zapobiegają nadmiernym skokom, które często są przyczynami awarii. Rozróżniamy kondensatory biegunowe oraz bezbiegunowe. W przypadku tych pierwszych kierunek przepływu prądu jest bardzo ważny, natomiast gdy mamy do czynienia z modelami bezbiegunowymi, nie ma to żadnego znaczenia. Można je znaleźć na https://sklep.avt.pl/category/kondensatory

Podstawowe parametry kondensatorów

Pojemność, czyli możliwość gromadzenia ładunku mierzy się w faradach (F). Jest to duża jednostka, dlatego pojemność większości kondensatorów podaje się w pikofaradach, nanofaradach i mikrofaradach. Kolejny parametr określający kondensator to napięcie, z jakim może pracować.

Szeroki wybór przewodów

W ofercie sklepu AVT można znaleźć m.in. różne rodzaje przewodów do rozmaitych zastosowań. Dostępne są m.in. kable koncentryczne wykorzystywane do przesyłu sygnału audio i wideo, przewody zasilające, telefoniczne, alarmowe i montażowe. Ponadto oferowane są przewody mikrofonowe, głośnikowe, a także przeznaczone do sprzętu pomiarowego. Swobodna możliwość dopasowania długości kabla, a także jego średnicy i izolacji sprawia, że każdy z pewnością znajdzie przewód odpowiadający jego wymaganiom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*