Jakie decyzje podjąć przed stworzeniem firmowej strony?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie firmowej strony www to odpowiedzialne zadanie, przed którego wykonaniem trzeba podjąć kilka ważnych decyzji. Najlepiej zacząć od wybrania domeny dla witryny. Tanie domeny com przydadzą się wtedy, kiedy chcemy, by adres witryny wyglądał profesjonalnie. Splendor, jaki wiąże się z posiadaniem międzynarodowej domeny niewątpliwie pomoże w budowie wizerunku ambitnej i szybko rozwijającej się firmy.

Warto zarezerwować możliwie prostą do zapamiętania domenę, która jednocześnie będzie zawierała w sobie nazwę naszej firmy, lub będzie to po prostu jej nazwa z odpowiednią końcówką. Najpopularniejszymi końcówkami są właśnie „com” oraz „pl” i takie domeny opłaca się rezerwować w pierwszej kolejności.

Wybór serwera i projekt strony

Kolejną rzeczą, której musimy dopilnować jest kwestia serwera. Jeżeli naszej strony nie odwiedza kilka tysięcy osób miesięcznie, spokojnie wystarczy nam tani hosting, który zapewni odpowiednią szybkość działania witryny. Na rynku jest wiele firm oferujących serwery, dlatego dobrze jest przyjrzeć się z bliska ich ofercie i zobaczyć, co mogą nam zaproponować.

Najczęściej wybieranymi opcjami hostingu są te na rok czasu, z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Usługa wynajmu serwera na 12 miesięcy nie powinna kosztować więcej, niż 100 złotych.

Ostatnim elementem jest oczywiście stworzenie samej strony internetowej. Tutaj opłaca się wynająć jedną z agencji interaktywnych, która na co dzień projektuje strony www. Wtedy mamy pewność odpowiedniej jakości wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*