Jak być na bieżąco ze zmianami w opodatkowaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze przed pandemią zmiany w kluczowych ustawach podatkowych następowały często. Obecnie ich tempo tylko przyspieszyło. Dodatkowo w niektórych sytuacjach trzeba orientować się w interpretacjach, wydawanych przez urzędy skarbowe, które bywają sprzeczne. Jeśli brakuje na to czasu lub wiedzy, odpowiedzią może być doradztwo księgowe Kraków to miasto, w którym znajdziemy specjalistów z tej dziedziny.

Profesjonalna pomoc w sprawach podatkowych

Doskonałym, prostym przykładem są niedawno wprowadzone kody GTU. Dotyczą one przyporządkowania danego towaru czy usługi do jednej z trzynastu odgórnie stworzonych grup. Kody te muszą znaleźć się w wysyłanym pliku JPK. Problem w tym, że za błędny kod można otrzymać nawet 500 zł kary za każdy przypadek. W takiej sytuacji nieoceniona może być pomoc doradcy podatkowego bądź księgowego, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. Może się okazać, że cena takiego wsparcia będzie i tak niższa, niż koszty ewentualnych korekt bądź spraw sądowych.

Szukając tego typu doradztwa, trzeba zdefiniować, czy potrzebuje się pomocy jednorazowej, czy stałej. W tym drugim przypadku warto rozważyć pełną obsługę księgową, a więc zarówno księgi rachunkowe (jeśli firma ma obowiązek je prowadzić), jak i obsługę kadrowo-płacową, zwłaszcza jeśli zatrudnia się pracowników. W ten sposób w razie ewentualnej kontroli z ZUS bądź urzędu skarbowego przedsiębiorca będzie miał do dyspozycji wszystkie niezbędne dokumenty. Jednocześnie rzetelny doradca będzie w stanie wskazać, w jaki sposób firma może zoptymalizować legalnie wysokość płaconych podatków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*