Co powinno skłonić nas do serwisu firmowych wózków widłowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe wykorzystywane są bardzo często i chętnie we wszystkich firmach, które posiadają magazyny. Nie muszą to być wcale ogromne centra logistyczne, posiadające połacie magazynowe sięgające tysięcy metrów kwadratowych. Wystarczy niewielki magazyn sklepowy, by wózek widłowy był niezbędny do utrzymania w nim porządku. Niestety urządzenia te, jak wszystkie inne pojazdy mechaniczne, miewają swoje gorsze dni. Niektóre usterki można zawczasu przewidzieć i zapobiec im, zanim rozwiną się w kosztowną do naprawy awarię.

Usterki układu hydraulicznego

Wózki spalinowe najczęściej współpracują z instalacją hydrauliczną, dzięki której mogą funkcjonować. Jest to jeden z najbardziej obciążonych elementów urządzenia. Dlatego też zdarza się, że po latach ciężkiej eksploatacji dochodzi do jakichś usterek tego układu. Zaniepokoić nas powinno przede wszystkim obniżenie ciśnienia, wytwarzanego przez pompę. Będzie to powodować, że wózek z trudem podniesie cięższe towary, czasami wcale nie mogąc tego zrobić.

Wymiana akumulatorów

Wózki elektryczne mogą natomiast mieć problemy z baterią, która zasila cały pojazd. W tym przypadku jedynym wyjściem jest wymiana kompletu akumulatorów. Nie jest to zadanie proste ani bezpieczne, dlatego powinniśmy zlecić je fachowemu serwisowi, takiemu jak na przykład ten ze strony http://serwis-mjk.pl/serwis/. Podczas nieumiejętnego wyciągania baterii z pojazdu może dojść do wycieku kwasu, albo też zwarcia i wybuchu. Tym bardziej więc nie powinniśmy sami próbować naprawić tego typu usterek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*