Co wpływa na dobry sen?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe wysypianie się ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na jakość naszego funkcjonowania w ciągu całego dnia. Pewnie niejednokrotnie doświadczyliśmy sytuacji, gdy z powodu słabego snu mieliśmy problemy z koncentracją w ciągu doby, czuliśmy się zmęczeni i najchętniej wrócilibyśmy po prostu do swojego łóżka. Takim sytuacjom można jednak zapobiegać, dbając o higienę snu. Jakie zatem warunki trzeba wprowadzić, by mówić o dobrym śnie? Czy pościel satynowa wystarczy, aby sny były kolorowe, a poranek przyjemny?

W objęciach Morfeusza

Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania pomieszczenia do snu. Pokój powinien być przewietrzony, w tym celu warto zostawić otwarte okno na kilkanaście minut przed zaśnięciem. Lepiej też zrezygnować z oglądania telewizji lub przeglądania smartfona przed pójściem spać, ponieważ sprawiają one, że nasz mózg nie potrafi się wyciszyć. Oczywiście warto być zrelaksowanym i odłożyć na później ewentualne zmartwienia.

Jeśli chodzi natomiast o aspekty techniczne, to podstawową kwestią jest dobór materaca. Powinien on odpowiadać naszej masie ciała oraz preferencjom. Niektórzy lubią spać na twardszym, inni z kolei na miękkim. Równie ważna jest wyprofilowana poduszka, która nie będzie powodować nienaturalnego wygięcia kręgosłupa w trakcie snu. W ten sposób unikniemy wrażenia obolałego ciała po opuszczenia łóżka rano. Z kolei pościel bawełniana zapewni przyjemne doznania dotykowe, a przy okazji będziemy mieć pewność, że jako materiał naturalny nie uczuli nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*