Ćwiczenia łagodzące bóle pleców

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bóle pleców są powszechne i dotyczą znaczącej części społeczeństwa. Nowoczesny tryb życia wiąże się z dużą ilością siedzenia, małą ilością ruchu. Wysokie osoby często mają problem z utrzymaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa. Z wiekiem nasze plecy są coraz bardziej doświadczone. Nie regenerują się odpowiednio szybko i pojawiają się dolegliwości. Należy pamiętać, że powinniśmy dbać o nie dwojako tzn. najpierw zapewnić im jak najlepszą przyszłość, a gdy pojawią się pierwsze dolegliwości odpowiednio je eliminować.

Jak łagodzić bóle pleców?

Ćwiczenia rozciągające mogą doprowadzić do rozluźnienia mięśni, co bezpośrednio przyczyni się do zmniejszenia bólu. Innym zagadnieniem jest zadbanie o plecy poprzez wzmacnianie mięśni. Kierując się ku tym pierwszym możemy np. podciągać kolana do klatki piersiowej w pozycji leżącej. Skuloną postawę powinniśmy utrzymać przez 20 sekund, po których następuje chwila rozluźnienia. To jedno z najbardziej znanych ćwiczeń, ale warto stosować sprawdzone rozwiązania. Udowodniono, że pływanie również rozluźnia plecy, ograniczając bóle. W wielu przypadkach ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające lub zbyt trudne do wykonania.

W tej chwili rozwiązaniem tej sytuacji staje się elektrostymulacja mięśni. To popularne rozwiązanie jest polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów. Dzieje się tak za sprawą zapewnienia natychmiastowej ulgi. W ramach tego zabiegu również występują różne warianty, z którymi warto się zapoznać w zależności od dolegliwości. Należy pamiętać, że trzeba dbać o plecy. Najlepiej jest zapobiegać, a dopiero, gdy to okaże się niewystarczające, należy brać pod uwagę metody łagodzenia bólu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*