Czy cover band to dobry wybór zespołu na wesele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to ważne wydarzenie w życiu dwóch osób chcących sformalizować swój związek. Ceremonia zaślubin niemal zawsze jest celebrowana weselem – zabawą dla całej rodziny i najbliższych znajomych. Aby zabawa była satysfakcjonująca należy wybrać dobry zespół weselny. Wiele par organizujących fiestę stawia na cover band czyli kapelę, która specjalizuje się w odtwarzaniu popularnych, lubianych przez społeczność utworów. Czy jest to dobry wybór? Zważywszy na to, że ludzie lepiej bawią się, gdy mają do czynienia z „numerami”, które znają odpowiedź brzmi: TAK.
Charakter wesel w Polsce jest raczej biesiadny – stanowi prostą formę rozrywki, której uczestnicy czerpią radość ze spotkania, rozmów i często z pomocą alkoholu z tańców i śpiewów. Gdy znamy słowa tekstu oraz rytmikę utworu znacznie łatwiej jest nam wciągnąć się w zabawę, nie czujemy wówczas dyskomfortu. Z resztą w popkulturze krążą melodie, które z założenia miały być używane podczas prostej, niezobowiązującej rozrywki, a osiągnięty sukces jest tylko dowodem na to, że utwór przypadł do gustu masom.

Zatem, jeżeli planowane wesele ma być zabawą tradycyjną – czyli niezobowiązującą, pozwalającą się oderwać od codzienności to wybór cover bandu będzie dobrym wyborem. Po co ryzykować poziom zabawy, a co za tym idzie satysfakcji z tak ważnego dnia na rzecz artystycznego spełnienia się zespołu – znacznie lepiej skorzystać ze sprawdzonych utworów rozrywkowych, a swoje potrzeby artystyczne spełniać na wszelkiej maści koncertach. Krótko mówiąc: warto wybrać cover band na wesele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*