Czy na sprzęt do rehabilitacji można uzyskać dostać dofinansowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzętu do rehabilitacji jest w wielu ośrodkach zbyt mało. Pacjenci nie mają dostępu do specjalistycznych urządzeń, które w ich schorzeniach i problemach, potrafiłyby pomóc najwydajniej. Rozwiązaniem na to jest staranie się o dofinansowanie, które jest w naszym kraju dostępne. Ubiegać się o nie może każdy ubezpieczony obywatel, jednocześnie gdy kwota jest zbyt mała, istnieje szansa dodatkowego wsparcia z innych instytucji niż NFZ (jak PFRON).

Jak starać się o dofinansowanie?

Mimo tego, iż refundacja na dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego jest ogólnie dostępna, to aby spełnić wymagania, należy przejść przez wszystkie początkowe formalności. Toteż, jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne, które jest jednym z najczęściej podawanych produktów w prośbach o dofinansowanie? Aby ułatwić sobie drogę do refundacji od NFZ potrzebne nam będzie zlecenie na sprzęt od lekarza. Może być to lekarz rodzinny lub też dany specjalista.

Następnym krokiem jest potwierdzenie wydanego zlecenia w Wojewódzkim Oddziale NFZ (potrzebny nam będzie dowód osobisty). Dopiero wtedy, będąc w posiadaniu pełnego dokumentu, możemy udać się do sklepu medycznego, który współpracuje z NFZ. Nie zawsze jednak cena mieści się w limicie podanym w rozporządzeniu. W takich przypadkach za nadwyżkę dopłacamy.

Jeśli dofinansowanie od rządu nadal jest zbyt małe lub i z nim nie jesteśmy w stanie zakupić sprzętu, alternatywą jest jego wypożyczenie. W wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych znajdziemy wiele produktów o różnych cenach oraz właściwościach. Takie rozwiązanie może się opłacić, jeśli sprzęt potrzebny będzie nam na termin krótszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*