Czy ogrzewanie elektryczne jest tanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie elektryczne nie jest u nas tak bardzo modne jak centralne wodne, ma jednakże dużo istotnych korzyści (jak chociażby brak trudnych prac montażowych) oraz wyłącznie jedną ważną wadę, niestety jest nią cena. Przeciętna cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wynosi mniej więcej 60 gr za kilowatogodzinę w taryfie całodobowej. Do utrzymywania temperatury co najmniej 20 st.C przez cały rok w zwykłej wielkości domu jednorodzinnym i do ogrzewania wody do mycia dla jego mieszkańców trzeba blisko 20 tys. kWh energii rocznie.

Jakie urządzenia grzewcze się nadają?

Jeśli planujesz ogrzewać dom przez całą dobę, napędzając urządzenia grzewcze energią elektryczną tylko w tańszej taryfie, musisz niestety na starcie trochę zainwestować. Najpopularniejsze piece elektryczne nie są w stanie trzymać ciepła – ogrzewają dopiero wówczas, kiedy otrzymują prąd. Do ogrzewania akumulacyjnego potrzebujesz takich, jakie dzięki wysokiej mocy grzewczej w relatywnie niedługim okresie rozgrzeją „masę akumulacyjną”, aby ta dawała ciepło do pomieszczeń przez parę godzin po oderwaniu zasilania.

Panele grzewcze

Grzewcze panele na podczerwień są kaloryferami bezpośrednimi. Technika, którą stosują, opiera się na zastosowaniu fal promieniowania z obszaru poniżej czerwonego obszaru widzialnego promieniowania (długie fale podczerwieni IR-C*), jakich delikatne ciepło porównać można z promieniami słonecznymi. Promieniowanie podczerwone jest zupełnie naturalne oraz bezpieczne, co więcej wpływa na nas pozytywnie (wykorzystywane od wielu lat w inkubatorach dla niemowlaków).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*