Czy warto inwestować w drewnianą podłogę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłoga z drewna jest niewątpliwie piękna. Posiada ona wiele zalet, są trwałe i proste w montażu. Niestety dużym minusem dla niektórych, może być ich cena. Może jednak warto?

Wady i zalety drewnianej podłogi

Zalety
Podłogi drewniane są zazwyczaj dużo bardziej trwałe niż wszystkie inne. W porównaniu z taką terakotą czy panelami, które dostają gwarancję zazwyczaj na kilka lat, drewniana podłoga dostaje bardzo często gwarancję aż na 30 lat, z czego jej prawdziwa trwałość jest zazwyczaj dużo większa (zwłaszcza przy zastosowaniu wytrzymałych materiałów jak np. drewno polimerowe).
Drewniane podłogi są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia, a w dodatku, jeśli takowe już powstanie to można je naprawić w prosty i tani sposób za pomocą cyklinowania. Proces ten polega na starciu górnej warstwy podłogi i co najlepsze można go wykonywać wielokrotnie, gdyż nie osłabia on drewna.

Drewniana podłoga sprzyja również naszemu zdrowiu. Jest hipoalergiczna, dzięki czemu może znaleźć swoje miejsce w domach alergików i dziecięcych pokojach. Dodatkowo jest to materiał oddychający i regulujący wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Tworzy także wrażenie ciepła i przytulności, co pozytywnie odbija się na naszym samopoczuciu

Wady
Przede wszystkim cena. Jednorazowo jest to dużo większy wydatek niż np. koszt paneli czy wykładziny, jednak w skali czasu może się okazać, że wcale nie jest droższy. Podłoga drewniana wymaga także zaimpregnowania i odpowiedniego zabezpieczenia. Dodatkowo, drewno to materiał niejednolity, ze względu na to, że powstaje naturalnie.

Każdy powinien podjąć decyzję sam, jednak podłoga drewniana wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*