Jak można samemu stworzyć wymarzoną suknię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukamy sukni na konkretną okazję, mamy w głowie jej obraz, ale w żadnym sklepie nie ma kreacji, która w najmniejszym stopniu by ją przypominała? A może zainspirowała nas stylizacja prosto z czerwonego dywanu, marzymy o sukience o podobnym kolorze i kroju, ale była ona szyta na specjalne zamówienie i nie jest nigdzie dostępna? Rozwiązaniem tego problemu może być… własnoręczne stworzenie ubrania!

Suknia jak ze snu – od czego zacząć?

Maszyna do szycia zdecydowanie ułatwi realizację projektu, jakim jest uszycie samodzielnie sukni. Oczywiście szyć można również ręcznie i znajdzie się wielu zwolenników tej sztuki, jest to jednak rozwiązanie zdecydowanie bardziej czasochłonne. Na rynku dostępne są różnorodne marki i modele maszyn do szycia, dlatego przy wyborze odpowiedniej warto sugerować się opiniami użytkowników. Każda maszyna ma swoje ograniczenia – przed zakupem trzeba zastanowić się, jakie dokładnie kreacje będziemy z jej pomocą tworzyć. Kolejnym punktem na liście zakupów powinny być szpilki, ostre nożyczki (przydadzą się do cięcia tkanin), a także dobrej jakości nici i igły dobrane do maszyny.

Zakupy zrobione – co dalej?

Kiedy wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia zostały już kupione, należy wybrać odpowiedni materiał. Do równie ważnych kwestii należą również wykroje sukienek, spodni, a także płaszczy – są one bardzo różnorodne, zarówno pod względem stylu, jak i stopnia trudności. Znajdziemy je zarówno na specjalistycznych stronach internetowych, jak i w magazynach, dostępnych w salonach z gazetami. Ważny jest też dobór odpowiedniej tkaniny, nie należy sugerować się jedynie wzorem czy kolorem – najważniejsze są jakość i rodzaj materiału, ponieważ to od tych cech będzie zależał wygląd gotowego ubrania. Każdy materiał inaczej się układa, z tego powodu tkaniny dedykowane są zwykle do tworzenia określonych części garderoby. Warto wykrój przygotować jeszcze przed zakupami w pasmanterii – dzięki temu łatwiejsze będzie oszacowanie ilości potrzebnego materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*