Czym jest drenaż limfatyczny i ile kosztuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy w organizmie występują obrzęki tłuszczowe, limfatyczne, pooperacyjne lub pourazowe warto wykonać drenaż limfatyczny. Jest to popularny zabieg wśród sportowców, dzięki któremu regeneracja po wysiłku fizycznym następuje znacznie szybciej. Znany jest również w dziedzinie wellness, gdzie pozwala na redukcję cellulitu, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz likwidację nieprzyjemnego uczucia ciężkości nóg.

Na czym polega zabieg?

Drenażem limfatycznym kończyny dolnej lub innej części ciała, określa się masaż o określonych ruchach i nacisku, który przywraca sprawność układu limfatycznego w organizmie. Może być wykonywany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego aparatu przez masażystę, lub fizjoterapeutę z odpowiednimi kwalifikacjami. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest zawsze niewydolność serca oraz stany zapalne organizmu. Dodatkowo, jeśli drenażem ma być objęta głowa lub szyja pacjent nie może mieć problemów z nadczynnością tarczycy oraz zatokami tętnicy szyjnej. W przypadku brzucha nie wykonuje się masażu w trakcie menstruacji, ciąży, epilepsji lub innych przypadłości związanych z narządach wewnętrznymi jamy brzusznej.

Niektóre firmy specjalizują się limfatycznym drenażem cennik zwykle zawiera pozycje dotyczące określonych partii ciała. W przypadku manualnego wykonywania cena zaczyna się od ok. 80 zł za drenaż ręki do ok. 250 zł, jeśli zabiegowi poddawane jest całe ciało. Pierwsze efekty widać już po pierwszym lub drugim drenażu limfatycznym, choć najlepiej jest odbyć co najmniej kilka wizyt u masażysty.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*