Jakie produkty powinna zawierać zdrowia dieta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem w zdrowym odżywianiu jest wiedza o tym, co powinno znaleźć się na Twoim talerzu. Jedzenie, które spożywasz powinno zawierać różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna i chude białka. Możesz również chcieć jeść mniej lub unikać żywności przetworzonej, tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans.

Oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość składników odżywczych ze spożywanych pokarmów:

Jedz dużo owoców i warzyw

Owoce i warzywa zawierają wiele witamin i minerałów, które pomagają utrzymać organizm w zdrowiu. Staraj się jeść co najmniej dwie porcje owoców każdego dnia i jedną lub więcej porcji warzyw każdego dnia. Owoce zawierają naturalny cukier, więc w miarę możliwości wybieraj całe owoce zamiast soków. Jeśli pijesz soki, ogranicz je do jednej szklanki dziennie. Świeże owoce i warzywa możesz zamówić z dostawą do domu na takich stronach jak choćby https://hurtowniaradomiaki.pl/.

Wybieraj całe ziarna zamiast rafinowanych

Takich jak białe pieczywo, makarony i ciastka – kiedy tylko jest to możliwe, ponieważ zawierają one więcej błonnika niż rafinowane ziarna. Kupując produkty pakowane, szukaj tych, które mają napis „100% całe ziarno” lub „100% cała pszenica”. Możesz również szukać kilku słów, które oznaczają „całe ziarno” na etykiecie: wieloziarnista, siedmioziarnista lub organiczna mąka pełnoziarnista.

Wybieraj produkty bogate w białko

Białko jest ważne, ponieważ pomaga budować i utrzymywać silne mięśnie. Białko dostarcza również energii i sprawia, że dłużej czujesz się syty. Wybieraj chude źródła białka, takie jak pierś z kurczaka, indyk lub tuńczyk. Ryby są również doskonałym źródłem białka, ale ogranicz ilość spożywanych tłustych ryb do dwóch razy w tygodniu, ponieważ zawierają one więcej cholesterolu niż inne rodzaje owoców morza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*