Boląca i płaska stopa? Zapewnij jej codzienny masaż

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bolące, zmęczone i spłaszczone stopy mogą być problemem, który dotyka dosłownie każdego. Najważniejsze to wiedzieć, w jaki sposób reagować, aby szybko przynieść sobie ulgę. Doskonałym rozwiązaniem mogą będzie więc zakup klapek do masażu. Z całą pewnością wybór klapek do masażu sprawdzi się u każdego, kto ma problemy ze stopami.

Jaki wpływ na stopę mają klapki masujące?

Klapki masujące – tak zwane fakirki – mają na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz pomóc w utrzymaniu stopy w odpowiedniej pozycji. Przede wszystkim regularne stosowanie takich klapek faktycznie łagodzi ból, rozluźnia mięśnie, odpręża oraz poprawia krążenie. Wskazane są także osobom z płaskostopiem. Oczywiście zamiast kupowania całych klapek, zdecydować się można także na same wkładki ortopedyczne dla dzieci na płaskostopie. Przyniosą one taki sam efekt.

Bardzo istotny jest także dobór odpowiednich kamieni. Przede wszystkim powinny być one naturalne i dość płaskie. Dzięki temu nie wbijają się w stopę i nie powodują bólu, a po prostu pozwalają na maksymalny relaks i odpowiednie ustawienie stopy. Stosowanie klapek z naturalnymi, półszlachetnymi kamieniami na pewno szybko przyniesie oczekiwany rezultat pod warunkiem, że będą używane według zaleceń oraz z odpowiednią częstotliwością.

Warto zwracać uwagę na ich wykonanie. Dzięki temu uniknąć można zakupu bubla. Na pewno takie klapki powinny mieć stosowne certyfikaty medyczne. Tylko to pozwala mieć pewność, iż faktycznie przeznaczone są one do odpowiedniego masażu stóp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*