Łóżko do sypialni w stylu skandynawskim

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski jest obecnie bardzo popularnym wyborem względem aranżacji wnętrz. Można wtedy uzyskać jasne i funkcjonalne pomieszczenia. Dotyczy to także sypialni, która dzięki temu będzie idealnym miejscem do odpoczynku. W kontekście tego pokoju kluczowa jest decyzja dotycząca łóżka. Jakie powinno być, żeby dopasować je do takiej koncepcji? 

Warianty drewniane

Przede wszystkim należy pamiętać, że jedną z głównych zasad tego stylu, jest trzymanie się raczej jasnej kolorystyki oraz naturalnych materiałów. Z tego względu doskonałym wyborem będą warianty drewniane. Najlepiej zachować je w naturalnym odcieniu, choć można też wybrać modele pomalowane na biało. W pokoju dla jednej osoby warto pomyśleć o komfortowych łóżkach pojedynczych 120×200, pod warunkiem, że dostępny jest większy metraż. Trzeba przy tym pamiętać, że wnętrza skandynawskie są raczej minimalistyczne, ale przy tym funkcjonalne. Należy zatem pozostawiać odpowiednią odległość między poszczególnymi elementami wyposażenia, żeby nie utrudniać poruszania się po takiej przestrzeni.

Dopasowane do potrzeb

Istotny jest dobór samych wymiarów takiego sprzętu, pod kątem potrzeb użytkownika i wolnej powierzchni. Pod tym względem łóżka pojedyncze 80×200 będą odpowiednie dla osób niskich i bardzo szczupłych czy też większych dzieci. Warianty nieco szersze będą już jednak dawały więcej swobody i komfortu dla ludzi o średnim wzroście. W przypadku wersji dwuosobowych dostępne są modele o szerokości 140 cm, które umieszcza się zwykle w niewielkiej sypialni. W miarę możliwości rozsądnie jest wybrać opcje o wymiarach 160×200 czy 180×200.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*