Rodzaje izolacji przeznaczonych do ocieplenia poddasza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja to materiał, który wypełnia przestrzeń pomiędzy elementami konstrukcyjnymi budynku. Głównym celem izolacji jest utrzymanie ciepła w zimie i na zewnątrz w lecie.

Materiały izolacyjne mogą być skategoryzowane jako naturalne lub syntetyczne.

Naturalne materiały izolacyjne obejmują

Włókno drzewne i izolacja celulozowa: wykonane z masy papierowej, masy z drzew takich jak sosna, świerk lub jodła oraz z przetworzonych gazet. Ten rodzaj izolacji jest bardzo powszechny w domach zbudowanych przed 1980 rokiem i można go znaleźć na strychach, w ścianach i przestrzeniach pełzających. Jest niedroga, ale ma słabą moc izolacyjną na cm grubości. Ma również tendencję do osiadania w czasie, ponieważ jest to głównie kieszenie powietrzne o niewielkiej gęstości.

Izolacja z wełny mineralnej

Wykonana z minerałów skalnych, takich jak bazalt lub żużel, które są topione w wysokich temperaturach pod ciśnieniem na włókna, które są następnie formowane w batony lub rolki do stosowania w ścianach, sufitach lub dachach budynków. Wełna mineralna jest niezwykle gęsta, a jej wartość mocy izolacyjnej na cm grubości jest podobna do wartości izolacji z włókna szklanego, ale kosztuje ponad dwa razy więcej za każdą zainstalowaną stopę sześcienną.

Izolacja z włókna szklanego

Wykonana z włókien szklanych zmieszanych z żywicami. Włókna szklane są formowane w rolki i batony, które następnie instaluje się między kołkami w ścianach lub na spodzie krokwi dachowych. Wytrzymałość izolacji z włókna szklanego sprawia, że jest to idealny materiał do wykorzystania przy budowie nowych domów lub modernizacji istniejących.

Izolacja z pianki poliuretanowej

Ten rodzaj izolacji jest wykonany z tego samego materiału co piankowe nakładki na materace i poduszki do siedzenia. Pianka występuje w arkuszach, które są instalowane między kołkami lub krokwiami, lub natryskiwane na ściany. Izolacja z pianki poliuretanowej ma wysoką moc izolacyjną na cm grubości, a także zapewnia korzyści w zakresie izolacji dźwiękowej przez co jest doskonałym materiałem, którym można wykonać ocieplanie poddasza Poznań to miasto, w którym znajdziesz profesjonalistów zajmujących się na co dzień ocieplaniem poddaszy i nie tylko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*