Czym jest scrapbooking i jakie materiały można do niego wykorzystać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Scrapbooking to hobby, które polega na tworzeniu książek i innych przedmiotów z wykorzystaniem zdjęć, pamiątek i innych papierów. Termin „scrapbooking” został po raz pierwszy użyty na początku XX wieku, ale samo zajęcie jest znacznie starsze.

Twórcy scrapbookingu często używają różnych materiałów do tworzenia swoich albumów. Niektóre z nich to:

Papier 

Papier może mieć wiele różnych kolorów, faktur i rozmiarów. Można go także ciąć na różne kształty. Niektórzy scrapbookerzy używają nawet papieru z nadrukowanymi słowami lub wzorami.

Cardstock 

Cardstock jest grubszy niż zwykły papier, ponieważ jest wykonany z cięższych materiałów, takich jak ścier drzewny lub włókna bawełniane. Jest dostępny w wielu różnych kolorach i wzorach!

Czasopisma 

Czasopisma to kolejne świetne źródło zdjęć, ponieważ są pełne interesujących obrazów, które możesz chcieć umieścić w swoim scrapbooku! Możesz wyrywać zdjęcia z czasopism lub używać całych stron, jeśli są na tyle małe, że zmieszczą się do książki, nie zajmując zbyt wiele miejsca (lub jeśli są wystarczająco interesujące).

Nożyczki 

nożyczki służą do cięcia papieru na różne kształty, dzięki czemu można tworzyć kreatywne obramowania wokół zdjęć lub innych kartek, wycinając je w różnych kształtach przed przyklejeniem na stronę!

Sznurek jutowy

Sznurek jutowy to naturalne włókno, które można wykorzystać w scrapbookingu i innych pracach rękodzielniczych. Materiał ten jest zwykle wytwarzany z rośliny o nazwie Corchorus olitorius, znanej lepiej jako „juta morwowa”. Jest to długi, cienki i elastyczny sznurek wykonany z włókien tej rośliny. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów sznurka jutowego, z których każdy ma swoje unikalne właściwości. Dzięki nim można stworzyć m.in. ozdoby ze sznurka jutowego, które przyciągną uwagę niejednej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*