Czym są unifony i na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę podczas kupowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Unifon jest częścią systemu domofonu lub bramofonu. Stanowi tę jego część, która umieszczana jest wewnątrz budynku. Aby osiągnąć jak największą korzyść z instalacji unifonu, warto między innymi zainstalować kilka egzemplarzy. Dlaczego i o jakiej funkcjonalności mowa? Odpowiadamy na te pytania!

Jedna brama, wiele unifonów

Pierwsza i bardzo ważna zaleta stosowania unifonów to możliwość podłączenia kilku urządzeń do jednej bramy. To rozwiązanie nieelastyczne, w którym zazwyczaj jedna brama oznacza tylko jedno urządzenie sterujące. Jednak w przypadku unifonów rozmieszczenie kilku egzemplarzy pozwala na ułatwienie sterowania bramą. Dzięki temu nawet w dużej firmie czy posiadłości nie ma konieczności “biegania” do bramofonu na drugi koniec budynku, gdy ktoś się przy nim pojawi.

Wyciszenie i regulacja głośności

Kolejne dwa ciekawe rozwiązania, z którymi możemy spotkać się w unifonach od najlepszych producentów, wpływają na komfort posługiwania się tymi urządzeniami. Są to zarówno możliwość regulacji dźwięku, jak również jego zupełnego wyciszenia. W ten sposób powstaje urządzenie, które po prostu ułatwia korzystanie z niego – a w razie czego pozwala się wyciszyć, co zwiększa komfort pracy w największym skupieniu.

Warto przy tym dodać, że unifony o takich możliwościach, dostępne pod adresem https://www.voip24sklep.pl/DOMOFONY-IP/UNIFONY-IP, mogą być wyposażone w ekran dotykowy. Ułatwia on korzystanie z nich i dodatkowo zapewnia stylowy, nowoczesny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*