Drukarka 3D FDM – metoda druku termoplastycznego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk 3D (ang. 3D printing) to innowacyjna technologia polegająca na utworzeniu fizycznego obiektu trójwymiarowego poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału. Z taką drukarką można wydrukować rzeczy, których nie sposób znaleźć w żadnym sklepie. W dodatku bardzo szybko i łatwo!

Zalety druku 3D

Możliwość drukowania przedmiotów na żądanie, bez konieczności składania zamówienia i czekania na transport towaru. Mała ilość odpadów, a przy tym duża elastyczność w produkcji, możliwość wykonywania detali o bardzo małej grubości. Duża dokładność i precyzja z jaką są wydruki 3d wykonywane. Zastosowanie technologii 3D w przemyśle pozwala na większą efektywność i redukcję kosztów produkcji.

Gdzie wykorzystuje się druk 3D?

Drukarki 3d oraz drukowanie to zupełnie nowa technologia, która z roku na rok zyskuje coraz więcej popularności. Pozwalają na stworzenie niemal dowolnego przedmiotu w przestrzeni trójwymiarowej. Profesjonalne drukarki 3D mogą być używane do celów prywatnych, jak i zawodowych. Dzięki nim możliwe jest produkowanie elementów mechanicznych, rzeczy codziennego użytku, a także jedzenia. Jest to więc ogromny postęp w technologii. Dzięki drukowi 3D powstają nowe rozwiązania, bardziej innowacyjne niż dotychczas. Dodatkowo wykorzystywane są już nie tylko w branży medycznej, czy w przemyśle motoryzacyjnym, ale także w kosmetyce, gastronomii czy modzie. Dzięki drukarkom 3D możliwe jest stworzenie rzeczy, które do tej pory były nie do wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*