Do kogo się zgłosić przy problemach z sercem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z sercem są bardzo powszechne, ale są też bardzo poważne. Niektóre osoby z chorobami serca mogą potrzebować wizyty u kardiologa – lekarza, który specjalizuje się w leczeniu problemów z sercem.

Do kogo należy się udać z problemami z sercem?

Jeśli doświadczasz objawów związanych z chorobą serca, takich jak ból w klatce piersiowej lub duszności, zadzwoń pod numer 911 lub niech ktoś zawiezie Cię na pogotowie. Jeśli objawy są łagodniejsze, ale nadal niepokojące – takie jak kołatanie serca (odczuwanie pulsu) lub zawroty głowy – należy najpierw skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.
Jeśli masz oznaki lub objawy choroby serca, które trwają dłużej niż dwa tygodnie lub pogarszają się, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Lekarz może skierować Cię do kardiologa.

Czy muszę umówić się na wizytę?

Tak. Kardiolodzy są specjalistami, którzy mogą zapewnić leczenie wszystkich rodzajów chorób serca, w tym choroby wieńcowej (CAD), nadciśnienia, arytmii i chorób zastawek. W niektórych przypadkach skierują Cię do innych specjalistów w celu dalszej oceny lub leczenia.

Czego powinienem się spodziewać?

Jeśli umówiłeś się na wizytę u kardiologa, on lub ona prawdopodobnie wykona badania w celu określenia zakresu choroby serca. Mogą one obejmować elektrokardiogram (EKG), kontrolę ciśnienia krwi, pomiar tętna oraz badania krwi w celu sprawdzenia poziomu cholesterolu. Taką pomoc zapewni ci kompetentny i zaufany kardiolog Warszawa to miasto w którym bez problemu znajdziesz takiego specjalistę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*