Zamki elektroniczne – czy są bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zabezpieczone drzwi zapewniają wewnętrzny spokój i świadomość, że do budynku lub pomieszczenia nie wejdzie nikt niepowołany. Dotyczy to również pokoi hotelowych. Jednym z rozwiązań, które cieszą się zainteresowaniem, są zamki elektroniczne.

Nowoczesne, funkcjonalne, bezpieczne

Do niedawna przeważająca większość drzwi zamykana była za pomocą standardowych kluczy. Obecnie rozwiązanie to odchodzi do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym propozycjom, do których należą zamki elektroniczne. Otwieranie drzwi w tym przypadku zależy od rodzaju zabezpieczenia – najczęściej jest to kod lub karta zbliżeniowa. Otwieranie drzwi, w których zastosowano zamki elektroniczne na kod odbywa się poprzez wprowadzenie ustalonej kombinacji cyfr, natomiast w przypadku karty konieczne jest jej zbliżenie do czytnika. Najbezpieczniejszą alternatywą są zamki dualne, otwierane na kod, przy jednoczesnym wykorzystaniu karty zbliżeniowej.

Główną zaletą przedmiotowych zamków jest funkcjonalność i bezpieczeństwo. Warto nadmienić, że wspomniane propozycje znajdują zastosowanie również w budynkach prywatnych. Na rynku znaleźć można zamki elektroniczne różniące się sposobem użytkowania, wielkością i funkcjonalnością, dzięki czemu bez problemu można znaleźć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*