Domowe sposoby na ozdobę odzieży

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli lubisz się wyróżniać, ale nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy na modne i unikatowe ubrania od projektantów, możesz spersonalizować swoje kreacje samodzielnie. To nie jest trudne. Wystarczy pomysł, niewielkie umiejętności manualne i wyobraźnia. 

Sposoby na ozdoby bez szycia

Niewątpliwie najprostsze metody, to te, które nie wymagają specjalnego sprzętu, chociażby takiego jak maszyna do szycia. Pierwszym sposobem są prasowanki na koszulki. Możesz je zrobić dwojako. Kup gotowe, wybór jest oczywiście duży. Jednak jeśli naprawdę chcesz stworzyć coś unikatowego, zaopatrz się w specjalny papier termotransferowy i samodzielnie wydrukuj na nim wybrany lub zaprojektowany wzór. Sprawdź tylko, czy Twoja drukarka sobie z tym poradzi. Następnie taki papier przyłóż do koszulki i żelazkiem dokładnie zaprasuj cały obrazek. Na zakończenie oderwij papier i gotowe. 

Innym sposobem jest samodzielne farbowanie odzieży. Farbkę musisz dobrać do rodzaju tkaniny. Jeżeli marzą Ci się ciekawe wzory, możesz skręcać, robić supły lub wiązać za pomocą gumek, materiał przerabianej bluzki czy spódnicy. Następnie zanurz ubranie w roztworze farbki, przygotowanym zgodnie z opisem na opakowaniu. Następnie wypłucz, wysusz i możesz się cieszyć oryginalnym strojem.

Ozdabianie ubrań z igłą i nitką

Jeśli nie boisz się drobnych zabiegów krawieckich, ciekawym sposobem będzie naszycie aplikacji na powierzchnię ubrań. Ta metoda sprawdzi się też do wierzchnich okryć takich jak Softshell kurtka, czy taka wykonana z dżinsu. Wybraną aplikację przymocuj do materiału za pomocą szpilek, a następnie przyszyj. Możesz użyć oczywiście maszyny, ale równie dobrze poradzisz sobie, robiąc to ręcznie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*