Elewacja – jak sprawić żeby była ciekawa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elewacja, czyli nic innego jak zewnętrzne wykończenie ścian budynku, nadaje mu stylu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców, materiałów wykończeniowych i kolorów można całkowicie odmienić bryłę. Za pomocą pewnych zabiegów nawet zwykły i nieciekawy projekt będzie całkowicie przeobrazić. Jak to zrobić?

Gzymsy elewacyjne

Jednym ze sposobów jest ozdobienie ścian za pomocą sztukaterii. Może być ona wykonana na przykład ze specjalnego styropianu, takiego jak tutaj: https://www.styrostyl.pl/gzymsy-elewacyjne-15. Mnogość wzorów sprawia, że produkt ten da się zastosować zarówno w nowoczesnych, raczej prostych w formie budynkach, jak i tych klasycznych czy nawet starszych.

Beton

W awangardowych bryłach na fasadzie świetnie sprawdza się natomiast beton architektoniczny. Dzięki zastosowaniu specjalnego składu jest on odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w czyszczeniu. Jest dość surowy w odbiorze. Ładnie prezentuje się zarówno sam, jak i w połączeniu w ocieplającym go drewnem.

Panele elewacyjne

Innym pomysłem jest zastosowanie drewnianych lub kompozytowych paneli. Można z nich tworzyć zarówno pełne ściany, jak i niewielkie wstawki. Wariacją jest zastosowanie listew, które montuje się w pewnej odległości od siebie. Dzięki temu te ażurowe elementy wyglądają lekko i ciekawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*