Jak dbać o pojazdy ciężarowe?

Jak dbać o pojazdy ciężarowe?

Danny Meneses/pexels.com

Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody ciężarowe to pojazdy, które bardzo często można zobaczyć na naszych drogach, ponieważ są powszechnie wykorzystywane  do transportowania różnorodnych towarów. Każdy właściciel takiej maszyny powinien o nią we właściwy sposób dbać, tak aby działała jak najdłużej bez żadnych komplikacji. Podstawą jest regularne czyszczenie kabiny i karoserii, a także wykonywanie przeglądów technicznych. W tym ostatnim celu warto odwiedzić profesjonalny serwis samochodów ciężarowych Iveco i innych znanych marek. 

Stan naszej ciężarówki świadczy o nas samych

Dbanie o samochód ciężarowy polega w pierwszej kolejności na jego systematycznym czyszczeniu z brudu, kurzu i błota. Do usuwania zabrudzeń z wnętrza kabiny należy używać odkurzacza, miękkiej szczotki oraz szmatki nasączonej w wodzie z dodatkiem delikatnego preparatu myjącego. Z kolei do szybkiego pozbywania się wszelkich nieczystości z karoserii i plandeki przeznaczone są myjki ciśnieniowe i środki rekomendowane przez producenta danego pojazdu.

Oprócz tego niezbędne jest regularne kontrolowanie płynów eksploatacyjnych (zwłaszcza oleju, płynu chłodzącego i płynu do układu wspomagania kierownicy) i osuszacza powietrza, weryfikowanie potencjalnych wycieków, sprawdzanie wskaźnika filtra powietrza (informuje on bowiem o tym, czy wkład nie jest zbytnio zanieczyszczony), a także zwracanie uwagi na ogólny stan ogumienia (znaczenie mają wszelkie uszkodzenia i głębokość bieżnika). Ponadto konieczne jest serwisowanie maszyny, gdyż minimalizuje ono ryzyko wystąpienia kosztownej awarii. Na uwagę zasługuje serwis samochodów ciężarowych MAN, w którym szybko i sprawnie dokonamy wszystkich czynności sprawdzających i naprawczych.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*