Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dietetycy są ekspertami w dziedzinie żywności i żywienia. Pomagają ludziom uzyskać zdrowie poprzez przygotowanie dla nich odpowiedniej diety. Jeśli rozważasz wizytę u dietetyka, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Oto co powinieneś wiedzieć przed wizytą.

Znajdź odpowiedniego specjalistę

Zamiast umawiać się na wizytę u pierwszego lepszego lekarza, poświęć trochę czasu na znalezienie dobrego specjalisty. Zapytaj znajomych o ich polecania oraz poszukaj opinii na temat lekarzy w internecie. Dowiedz się, w czym specjalizują się poszczególni dietetycy, w tym celu odwiedź ich strony internetowe, na przykład https://familygym.com.pl/?page_id=7284, gdzie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Sprawdź również, jakie studia ukończyli i ile lat pracują w zawodzie.

Przynieś swoją dokumentację medyczną/wyniki badań laboratoryjnych

Jeśli już zdiagnozowano u Ciebie chorobę przewlekłą, taką jak cukrzyca czy wysoki poziom cholesterolu, przynieś ze sobą na wizytę wyniki badań lub dokumentację medyczną związaną z Twoim stanem. W ten sposób lekarz będzie mógł podzielić się tymi informacjami z dietetykiem i wspólnie opracować skuteczny plan leczenia oparty na najnowszych badaniach medycznych dotyczących danego schorzenia. Na podstawie Twoich wyników badań specjalista będzie w stanie stworzyć odpowiednią dietę dla Twojego organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*