Jak odświeżyć wygląd łazienki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu jednym z najważniejszych pomieszczeń jest łazienka, w której wiele osób spędza często długie godziny. Zazwyczaj jest to wnętrze niewielkie oraz dosyć zaciemnione, a także mocno zapełnione różnego rodzaju meblami i elementami sanitarnymi (wanna, umywalki nablatowe, pralka itp.), co sprawia, że przebywanie w nim nie jest zbyt komfortowe i łatwo tam o bałagan czy chaos. Można jednak w miarę łatwy sposób odświeżyć wygląd swojej łazienki, stosując się do kilku porad.

Sprawdzone triki – rozwiązania tanie i niewymagające czasu

W pierwszej kolejności warto zadbać o właściwe oświetlenie. To właśnie ono bowiem czyni całą atmosferę oraz klimat, a ponadto jest istotne z punktu widzenia użytkowego. Błędem jest zainstalowanie jednego tylko, centralnego źródła światła w postaci lampy sufitowej. Znacznie lepiej sprawdzi się światło punktowe, wykorzystujące diody LED lub halogeny. Jeżeli w naszym wnętrzu mamy do czynienia z wystającymi, nieestetycznie wyglądającymi rurami, możemy je zakamuflować, malując na ten sam kolor, co ściany albo podłoga.

Dobrym rozwiązaniem jest również pomalowanie mebli, blatów, szafek, kosza i ram luster specjalną, wodoodporną farbą renowacyjną. Doskonale sprawdzi się też wymiana gałek lub uchwytów w meblach na nowe, co pozwoli uzyskać efekt nowości tych elementów.

Jeśli pragniemy nadać naszej łazience nowoczesnego charakteru, powinniśmy także postawić na różne akcesoria łazienkowe – choćby stylowe uchwyty na papier toaletowy, wieszaki na ręczniki, ozdobne dozowniki do mydła, kosze na bieliznę, mydelniczki, podajniki na ręczniki papierowe, pojemniki na czasopisma czy suszarki do rąk. Na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/ są dostępne różne akcesoria, które przydadzą się w takim pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*