Jak pielęgnować skórę dłoni i paznokcie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częste zmiany temperatur, promienie słoneczne, opady deszczu lub śniegu, regularny kontakt z wodą czy detergentami – to tylko nieliczne elementy, które mają szkodliwy wpływ na nasze dłonie. Dlatego też tak ważna jest ich stała pielęgnacja, która pozwoli na prawidłową ochronę skóry oraz nawilżenie. Stosując się do jej zasad szybko przywrócimy blask naszym paznokciom, jak i jedwabistą gładkość skóry dłoni. 

Podstawowe zasady pielęgnacji

Mycie rąk to podstawowa czynność, jakiej powinniśmy dokonywać. Czyste i pachnące dłonie stanowią po części naszą wizytówkę, wysyłając pozytywne sygnały do innych. Warto również wyposażyć się w krem do rąk, który zawsze będziemy mieć przy sobie – o smarowaniu należy pamiętać po każdym dłuższym kontakcie z wodą. Kremy świetnie sprawdzają się i w trakcie wyższych lub niższych temperatur. W okresie letnim nawilżą wysuszoną skórę dłoni i dodadzą jej witalności, a w czasie zimowym zadbają o prawidłowe natłuszczenie skóry. Polecanym działaniem jest również regularne korzystanie z oferty manicure i pedicure – pamiętajmy jednak, aby wybierać tylko profesjonalne i jakościowe salony kosmetyczne. 

Kremy do rąk cechują się zróżnicowanymi właściwościami. Nie warto stawiać na produkty najtańsze, ale przede wszystkim te, których użytkowanie niesie za sobą autentyczne korzyści. Jeśli chcemy kupić krem do rąk, poleca się używać ten marki Indigo Bydgoszcz ma wiele sklepów, w których jest on dostępny – markowe produkty pozwolą nam uzyskać najlepsze efekty, na których zyska nie tylko skóra naszych dłoni i paznokci, ale i nasze codzienne samopoczucie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*