Paznokcie utwardzane lampą LED – jak to działa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku mamy dostępne dwie lampy do paznokci: UV oraz lampa LED. Obie różnią się nieco od siebie. Dziś opowiemy o lampach ledowych, które pozwolą na tworzenie paznokci idealnych.

Czym charakteryzuje się lampa ledowa?

Ten rodzaj oświetlenia wykorzystuje diody LED. Diony są zamknięte w specjalnej obudowie z otworem na dłoń. Aby żel/lakier mógł być utwardzony do lampy ledowej wkładamy dłonie i czekamy przez kilka sekund aż lakier do paznokci wyschnie. Zaletę światła led jest niski koszt pobieranie energii. W przeciwieństwie do lamp wyposażonych w UV są bardziej energooszczędne. Drugą zaletą jest czas schnięcia. W lampach ledowych lakier schnie dużo szybciej. Mają też swoją wadę. Nie każdy żel jest w stanie wyschnąć dzięki światłu ledowemu.

Uniwersalne żele do lamp ledowych i lamp UV

Jednak na rynku jest pojawia się coraz więcej żeli do paznokci. Od firm zagranicznych po firmy polskie wiele producentów decyduje się, aby żel do paznokci był dostępny w ofercie. Taki żel do paznokci produkuje marka Bluesky oraz inne firmy. Polska marka Bluesky wypuściła ostatnio żele uniwersalne, które można stosować w lampach ledowych. Żele mają dość specyficzną, gęstą konsystencję, która pozwala na tworzenie wzorów i ciekawych dekoracji. Oprócz żeli Bluesky w swojej ofercie posiadają kolorowe żele do zdobień, która może być stosowana w lampach LED i UV. Taki żel Bluesky ma konsystencję pasty. Nadaje się on tworzenia przestrzennych wzorów na paznokciach np. kwiatków. Oprócz żeli do paznokci led posiadają także lakiery do różnych technik stylizacji paznokci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*