Kremacja jako alternatywa dla tradycyjnego pochówku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo, że w Polsce kremacja już od 1963 roku była dopuszczona jako sposób pochówku, jeszcze do niedawna była mało popularną formą. Wpływ na taki stan miała zapewne historia naszego kraju, miejsca rozlokowania niemieckiej machiny zbrodni, która w obozach zagłady masowo spalała jej zamordowanych więźniów. Sceptycznie do tej formy podchodzili do niedawna także duchowni.

Od kilku lat nastawienie Polaków do kremacji diametralnie się zmieniło. Niemal na każdym cmentarzu wybudowano kolumbarium – miejsca do złożenia urn, a w każdym większym mieście powstały nowoczesne krematoria. Spopielenie zwłok oferują niemal wszystkie domy pogrzebowe Poznań to jedno z tych miast, w których usługa ta jest najbardziej rozpowszechniona. Co więc sprawia, że ten sposób pochówku zyskuje zwolenników?

Zalety kremacji

Spopielenie zwłok posiada wiele zalet – do najważniejszych z nich należą:

– niższe koszty nagrobka, grobu urnowego i jego utrzymania;
– ekologia – w czasach braku miejsc tradycyjnego pochówku, zwłaszcza w miastach mniejszy grób urnowy lub kolumbarium jest czasem jedynym rozwiązaniem. Dodatkowo do wód gruntowych nie przedostają się żadne zanieczyszczenia występujące w przypadku naturalnego rozkładu ciał pochowanych metodą tradycyjną;
– możliwość pochówku w grobie rodzinnym, który nie spełnia wymogów pochowania kolejnych zwłok metodą tradycyjną;
– stale poszerzająca się dostępność tej usługi.

Dodatkowo dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, każdy zakład kremacji w Poznaniu oferuje obok samego procesu, kompleksową obsługę. Począwszy od przewozu zwłok, ich przygotowania do kremacji, ofertę urny aż do organizacji pogrzebu a nawet stypy co sprawi, że pogrążeni w żałobie bliscy nie są angażowani w czasochłonne i kłopotliwe organizowanie pogrzebu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*