Jak przebiega adopcja kota ze schroniska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces adopcji kota ze schroniska jest zazwyczaj bardzo szybki i łatwy. Wiele schronisk poprosi Cię o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, w którym należy podać adres i informacje kontaktowe, a także inne szczegóły dotyczące Twojego stylu życia. Wniosek może również zawierać pytania o to, dlaczego chcesz adoptować kota, jakiego rodzaju kota szukasz i czy masz jakieś doświadczenie w opiece nad kotami wcześniej.

Sprawdzenie warunków w jakich będzie żył kot po adopcji

Po zatwierdzeniu wniosku przez pracowników schroniska, umówią się oni z Tobą na spotkanie, aby mogli spotkać się z Tobą osobiście i upewnić się, że Twój dom jest odpowiedni dla kota.

Proces adopcji zazwyczaj odbywa się w samym schronisku, dlatego ważne jest, aby zabrać ze sobą wszelkie wymagane dokumenty (takie jak dowód własności innych zwierząt domowych, które mieszkają w Twoim domu). Twoje nowe zwierzę może również wymagać szczepienia przeciwko niektórym chorobom przed opuszczeniem schroniska z Tobą.

Adopcja z lokalnego schroniska dla zwierząt daje kilka korzyści w porównaniu z zakupem ze sklepu zoologicznego lub hodowcy:

Darmowa adopcja

Kiedy adoptujesz z lokalnego schroniska dla zwierząt, nie ma żadnych opłat związanych z adopcją. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy adoptujesz dorosłe zwierzę, które zostało już wykastrowane lub wykastrowane. W tym przypadku schronisko może pobierać niewielką opłatę, aby pokryć koszty procedury. Adopcja kota ze schroniska jest często najtańszym sposobem na zdobycie zwierzęcia, zwłaszcza jeśli szukasz kociaka.

Dokładny życiorys zwierzęcia

Wiesz dokładnie, skąd pochodzi kot, kim byli jego rodzice i jakie problemy zdrowotne mógł po nich odziedziczyć. Oznacza to, że jeśli później coś pójdzie nie tak z Twoim nowym zwierzakiem – czy to choroba, czy problem behawioralny – to nie będzie to problem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*