Jak przygotować włosy do farbowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz farbować włosy, musisz je najpierw odpowiednio przygotować. Dotyczy to zarówno farbowania samodzielnie w domu, jak i koloryzacji wykonanych przez profesjonalny salon fryzjerski poznań. Zadbane włosy to podstawa udanej koloryzacji.

Przygotowanie włosów do koloryzacji krok po kroku

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, aby przygotować swoje włosy przed koloryzacją jest umycie ich szamponem klarującym. Pozwoli to usunąć wszelkie zanieczyszczenia i oleje, które nagromadziły się na skórze głowy i we włosach w ciągu dnia.

Drugim krokiem jest nałożenie na włosy odżywki, zwłaszcza jeśli nie jest to Twój naturalny kolor, tylko Twoje włosy były już kiedyś farbowane. Pomoże to zachować świeży kolor na dłużej.

Trzecim krokiem jest dokładne spłukanie włosów letnią wodą i upewnienie się, że na włosach nie ma już żadnych pozostałości.

Następnie przychodzi czas na farbowanie!

Farbowanie włosów samodzielnie czy u fryzjera?

Samodzielne farbowanie włosów jest zawsze pewnym ryzykiem. Może się zdarzyć, że nie uzyskasz wymarzonego koloru, a jeśli nawet to się uda, to jego uzyskanie może zająć wiele godzin i kosztować więcej niż się spodziewałaś. Mieszanie chemikaliów w domu jest również niebezpieczne, zwłaszcza jeśli nie wiesz, co robisz.

Gdy włosy farbowane są przez profesjonalistę, może on upewnić się, że farba została nałożona prawidłowo, dzięki czemu kolor wygląda naturalnie i równomiernie na całej głowie. Będziesz więc mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i uzyskasz zadowalający efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*