Dlaczego opłaca się kupować akcesoria sportowe renomowanych marek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczynający swoją przygodę ze sportami walki wzorem zaangażowanych w tą formę sportu zawodników winni największą uwagę zwrócić na ochronę swojego zdrowia. Przypadkowa kontuzja może zniechęcić adeptów tego sportu, a zawodowców wyeliminować na długi czas z fazy treningowej i występów w oktagonie lub w ringu. Sport kontaktowy, jakim jest boks lub MMA wymaga od uprawiających go osób szczególnej ochrony twarzy, z uwagi iż ciosy zadawane rękami lub łokciami mogą spowodować dotkliwe urazy szczęki oraz uzębienia. Dlatego też nikt z uprawiających ten sport nie może zapomnieć o ochraniaczu na zęby.

Można oczywiście zaopatrując się w sprzęt sportowy kupić bardzo tanie wyposażenie nieznanego producenta. Niestety takie rozwiązanie ma jedną podstawową wadę – nigdy nie było sprawdzone w walce i najczęściej przynosi zawodnikowi więcej szkody niż pożytku. Dobrze, jeżeli przynajmniej spełnia swoje funkcje ochronne. Najczęściej niestety konstrukcja takich „ochraniaczy” nie jest przystosowana do ergonomii człowieka i powoduje, że wydolność zawodnika diametralnie spada nie wspominając już o krótkim okresie jego użytkowania

Jaki sprzęt sportowy wybrać?

Na przykładzie wspomnianego ochraniacza na szczękę Challenger firmy Venum łatwo można poznać zalety prawidłowo zaprojektowanego i wykonanego ochraniacza, którymi są:

– konstrukcja dzięki zastosowanemu materiałowi jest indywidualnie dopasowana do uzębienia;

– ochraniacz jest zintegrowany ze specjalnym kanałem oddechowym zwiększającym wydolność;

– użyty materiał rozprowadza i pochłania energię uderzenia nie powodując uszkodzenia mechanicznego zębów;

– gwarantowana długowieczność użytkowania.

Ochraniacze to nie jedyne produkty oferowane przez firmę Venum oferowanych min. w internetowym sklepie gladiator-fight. Firma oferuje wysokiej jakości suspensory, ochraniacze kończyn a także rękawice, sprzęt treningowy oraz odzież sportową. W ofercie sklepu znajduje się także profesjonalny sprzęt firm takich jak Twins, King oraz Hayabusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*