Jak wybierać szkołę językową dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze dzieci uczą się języka obcego w szkole, ale to zazwyczaj nie wystarcza do tego, aby posługiwały się nim płynnie w mowie oraz piśmie. Często więc rodzice dodatkowo posyłają swoje pociechy do prywatnej placówki językowej, gdzie mają możliwość w znacznie większym stopniu obcować z angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Jej przykład to http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-konin. Jest to konieczne, jeśli chcemy dobrze przygotować je do życia w zglobalizowanym świecie i swobodnego poruszania się po rynku pracy. W niniejszym artykule zostaną przedstawione główne kryteria, które warto brać pod uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka. 

Liczą się nie tylko kompetencje nauczycieli

Dokonując wyboru szkoły językowej dla naszej pociechy, w pierwszej kolejności dowiedzmy się, czy dana placówka posiada specjalny certyfikat jakości. Jest to istotne z tego względu, że dokument ten dodaje nie tylko prestiżu, ale również świadczy o profesjonalizmie kadry nauczycielskiej i wysokim poziomie prowadzonych zajęć. Ponadto warto zapytać, jak długo trwa sam kurs i pojedyncza godzina lekcyjna, a także jak liczna ma być grupa. Praca szkoleniowa jest bowiem najbardziej efektywna, jeśli liczba kursantów nie przekracza 15 osób.

Nie można też zapomnieć o dokładnym zweryfikowaniu kwalifikacji nauczycieli i native speakerów. Poza tym istotne znaczenie ma możliwość korzystania z biblioteki i dostęp do materiałów szkoleniowych (książek, zeszytów ćwiczeń, płyt CD) oraz urządzeń multimedialnych, w tym m.in. komputera, projektora czy tablic interaktywnych. Rodzicom, którym zależy na znalezieniu placówki z prawdziwego zdarzenia, zaleca się również zwracanie uwagi na to, czy dane miejsce posiada swoje strony w mediach społecznościowych (nowoczesna komunikacja z uczniami to podstawa) i czy uczy też innych kompetencji niż tylko językowe – np. społecznych. Jeśli celem naszych poszukiwań jest naprawdę profesjonalna i doskonale wyposażona szkoła językowa Knurów to miasto, w którym tego placówka funkcjonuje już od kilkunastu lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*