Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaręczyny to jedna z najwspanialszych chwil w życiu każdej pary. Elementem niezbędnym podczas tego wydarzenia jest pierścionek, który mężczyzna wręcza kobiecie na znak swojego autentycznego uczucia i chęci zawarcia z nią w przyszłości związku małżeńskiego. Powinien on być przede wszystkim idealnie dopasowany do średnicy palca, a także wystarczająco atrakcyjny pod względem wizualnym. Mnóstwo efektownych modeli posiada w swoim asortymencie  sklep internetowy z biżuterią: https://ejubi.pl/.

Kilka kluczowych kryteriów

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę jego rozmiar. Chodzi głównie o to, aby średnica wewnętrzna była dostosowana do grubości palca ukochanej. Najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie ukradkiem innego pierścionka, który kobieta nosi na co dzień, ewentualnie poproszenie kogoś z jej znajomych o sprytne zorientowanie się w temacie. Jeśli natomiast nie zależy nam na zachowaniu tajemnicy, wówczas optymalną opcją jest wspólna wizyta w salonie jubilerskim i przymierzenie kilkunastu różnych egzemplarzy.

Drugi istotny parametr to bez wątpienia design pierścionka. Można postawić zarówno na model minimalistyczny (klasyczny), czyli z jednym niewielkim i centralnie ułożonym kamieniem szlachetnym, jak i model znacznie bardziej fantazyjny – np. z dużym diamentem bądź szmaragdem o wyrazistej barwie, otoczonym licznymi kryształkami. Duże znaczenie ma ponadto kruszec, który musi być wyjątkowo trwały, a jednocześnie ekskluzywny. Najbardziej popularne i bezpieczne są pierścionki z żółtego złota oraz lśniącego srebra, ale z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszą się też wersje z białego i różowego złota, a nawet platyny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*