Jak zapewnić swojemu dziecku odpowiednią dawkę ruchu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O tym, że żadne dziecko nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu wiadomo nie od dzisiaj. Rodzice, którzy mogą pozwolić sobie na urządzenie ogrodu lub przydomowego terenu w taki sposób, aby ich pociecha mogła spędzać tam sporo wolnego czasu, powinni wziąć pod uwagę również odpowiednie miejsce na sportowe i aktywne szaleństwa. Jakie rozwiązania są obecnie najpopularniejsze i które z nich przyniosą dzieciom najwięcej radości?

Aranżacja domowego placu zabaw i ogrodu

Już kilkulatki z pewnością chętnie skorzystają z możliwości grania w piłkę nożną lub dziecięcą odmianę siatkówki w okolicy własnego domu. W tym celu warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak np. odpowiednia siatka, którą będzie można rozwiesić nad trawnikiem.

Dzieciom, które wymagają jednak nieco więcej ruchu i skupienia, można zaproponować pierwsze treningi wspinaczkowe w bezpiecznym otoczeniu, czyli popularne mosty linowe, takie jak np. https://www.linywspinaczkowe.com.pl/place-zabaw/3d-most-linowy, które nie tylko zapewniają sporą dawkę ćwiczeń, ale i doskonałą zabawę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno kilkuletnie, jak i nastoletnie pociechy mogą śmiało spędzić nawet kilka godzin w ciągu dnia na poprawianiu swoich umiejętności, takich jak koordynacja ruchowa czy spostrzegawczość. Nabyte w ten sposób talenty z pewnością przydadzą się im później nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego, ale i w innych dyscyplinach. Najodważniejsi, którzy rozwiną w sobie pasję wspinaczkową, mogą ruszyć na prawdziwą ściankę w okolicy miejsca swojego zamieszkania!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*