Jaką funkcję pełni daszek nad drzwiami wejściowymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj nie zwracasz na niego uwagi, ponieważ jest standardowym elementem strefy zewnętrznej budynku. Warto jednak przybliżyć jego funkcje, ponieważ wpływają one nie tylko na komfort wszystkich domowników czy zapraszanych gości, ale wykazuje też właściwości praktyczne, ochronne i bez wątpienia estetyczne. Mowa o zadaszeniu nad drzwiami wejściowymi czy daszkiem nad drzwiami balkonowymi. 

Funkcje praktyczne i ochronne zadaszenia drzwi zewnętrznych 

Daszek nad drzwi wejściowe pełni niezwykle ważną funkcję. Przede wszystkim zabezpiecza strefę wejścia do domu przed niekorzystnym działaniem deszczu, śniegu czy promieni słonecznych. Na pewno wiele razy szukałaś kluczy do domu w swojej torebce. Wyobraź sobie, że stoisz w ulewie pod drzwiami wejściowymi i mokniesz. Daszek zapobiega takim sytuacjom. 

Co więcej, zadaszenie nad drzwiami wejściowymi chroni również same drzwi. Osłania je przed szkodliwym działaniem słońca i różnych opadów atmosferycznych, ale również przed zanieczyszczeniem. To daszek nad drzwi zatrzymuje spadające z drzew liście, kurz czy pył. Dzięki temu strefa wejścia do nieruchomości pozostaje w nienagannym stanie. 

Funkcje estetyczne i dekoracyjne 

Strefa wejścia do domu powinna być jak najbardziej reprezentacyjna. Nie da się ukryć, że wybierając estetyczne zadaszenie, może ono stanowić jeden z głównych dekorów elewacji budynku. Warto wybierać daszek dobrej jakości, aby nie ulegał korozji, dobrany kolorystycznie do pozostałych elementów całej posesji i budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*