Jaką kołdrę wybrać, żeby nie pocić się w trakcie snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W celu zapewnienia wysokiego komfortu snu konieczne jest wybranie kołdry, która zapewni odpowiednie warunki cieplne. Wybranie grubego materiału zawsze spełni warunek otrzymania wysokiej temperatury (niekoniecznie optymalnej, ale na pewno wysokiej), ale nie zawsze udaje się to połączyć z odpowiednim przepływem powietrza. W rezultacie osoba, która używa zbyt grubej kołdry, nadmiernie się poci. Artykuł dotyczy tego, w jaki sposób uniknąć tego niekorzystnego zjawiska.

Wybór odpowiedniej kołdry jako klucz do uniknięcia pocenia się w nocy

W kwestii pocenia się w nocy najważniejszy jest wybór odpowiedniej kołdry. Kluczem do odniesienia sukcesu jest dobranie optymalnego materiału. Przykładowo kołdry puchowe wyróżniają się tym, że łączą dobre właściwości cieplne z odpowiednią przepuszczalnością powietrza. Właśnie do takiej sytuacji dążymy, żeby nie pocić się w nocy. W kwestii utrzymania odpowiednich warunków cyrkulacji powietrza najczęściej lepsze okazują się materiały naturalne. Coraz częściej można jednak spotkać syntetyki, które właściwościami nie ustępują znacznie bawełnie czy jedwabiowi.

Inne przyczyny pocenia się w nocy

Należy jednak pamiętać, że kołdra nie jest jedynym powodem pocenia się w nocy. Należy zwrócić na nią uwagę w pierwszej kolejności, ale problem może wynikać również z nieodpowiedniego materaca, zbyt wysokiej temperatury panującej w sypialni czy spanie w zbyt grubej piżamie. Odrębną kategorię stanowią względy zdrowotne, które również mogą powodować nadmierne pocenie się w nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*